Simonibak
loading...

Coś o nas – kawa, ludzie i podróże

 

Niby różni, a jednak lubimy te same proste chwile życia codziennego. Obudzić się przy porannym spacerze z psem, pójść po zakupy na targ przy Hali Targowej, znaleźć nieodkrytą jeszcze przez turystów super kawiarnie i napić się gorącej czarnej kawy. Lubimy też te codzienne aktywności, jak przejażdżka rowerem po mieście, jesienny spacer w Krakowie, a ostatnio wielką frajdą dla nas był spływ kajakowy po Nidzie.

 

Robimy zdjęcia już od paru lat,  ale początki kontaktu z aparatem bardziej wiązały się z naszymi filmami z podróży. Lubimy polecieć samolotem gdzieś daleko, chyba dlatego żeby poczuć się obco w innym miejscu, poczuć nowe zapachy, doznania, spotkać innych ludzi. Odkleić się trochę od rzeczywistości. Takim marzeniem na najbliższe lata jest dłuższa podróż, być może na kilka miesięcy. Kupić bilet, zarzucić plecak i wziąć aparat.

 

Które z moich zdjęć jest moim ulubionym? To, które zrobię jutro.

~Imogen Cunningham

 

 

Być może jest to oklepane, ale w fotografii lubimy uchwyć chwile, ludzkie emocje i duszę miejsca. Czasami to nie jest takie proste. Dlatego najlepiej spotkać się przy kawie lub wypić piwo albo i dwa, pogadać o nas i o Was.

 

Jeśli macie jeszcze chwile to rzućcie okiem na kilka historii miłosnych na naszej stronie, aby poznać nasz sposób patrzenia na świat i miłość.